fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekologia

Greta Thunberg z Pokojową Nagrodą dla Dzieci. Nie odebrała, bo płynie przez Atlantyk

Nagrodę w imieniu Thunberg odebrała niemiecka działaczka Luisa Neubauer. Z prawej druga laureatka, Kamerunka Divina Maloum
AFP
Nastoletnia szwedzka aktywistka Greta Thunberg otrzymała w środę międzynarodową nagrodę pokojową dla dzieci (The International Childrens Peace Prize), za swoją działalność na rzecz walki ze zmianami klimatu.

Międzynarodową Pokojową Nagrodę dla Dzieci, od 2005 roku przyznawaną przez holenderską organizację KidsRight, otrzymała również 15-letnia kameruńska działaczka Divina Maloum.

Thunberg oczywiście nie mogła osobiście odebrać swojej nagrody w czasie gali, która odbyła się w środę w Hadze, ponieważ aktualnie płynie katamaranem przez Atlantyk na międzynarodową konferencję klimatyczną w Madrycie. Jednak wysłała wiadomość, że jest „niezwykle wdzięczna i zaszczycona tą nagrodą”.

- Kryzys klimatyczny jest kwestią pokoju w naszych czasach - powiedziała niemiecka działaczka klimatyczna Luisa-Marie Neubauer, która odebrała nagrodę w imieniu Thunberg. Nawiązując do międzynarodowego szkolnego strajku klimatycznego zauważyła, że „dziś życie każdego dziecka na tej planecie jest zagrożone”, krytykując przy tym brak działania światowych liderów w tej sprawie.

Greta Thunberg
AFP

16-letnia Szwedka w połowie listopada pożegnała Stany Zjednoczone i podróżuje do Hiszpanii, do której w ostatniej chwili przeniesiono szczyt klimatyczny z Chile. Wydarzenie jest zaplanowane na początek grudnia.

Divina Maloum została nagrodzona za „pokojową walkę” z grupą dżihadystów Boko Haram. - W Kamerunie i Afryce, kiedy mówi się o budowaniu pokoju, decydenci zapominają o dzieciach - zauważyła w swoim przemówieniu.

Źródło: rp.pl/ AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA