fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekologia

Malezja odsyła śmieci Hiszpanii. Będzie odsyłać też innym

AdobeStock
Malezja planuje odsyłać niepodlegający recyklingowi plastik krajom, które jej go przysłały - poinformował minister środowiska azjatyckiego kraju.

- Rozwinięte kraje muszą ponosić odpowiedzialność za to, co wysyłają - powiedziała Yeo Bee Yin, minister ds. energii, technologii, nauki, zmian klimatycznych i ochrony środowiska.

Yeo Bee Yin dodała, że część śmieci wysłanych Malezji łamały postanowienia Konwencji bazylejskiej dotyczącej kontroli transgranicznego przemieszczania i usuwania odpadów niebezpiecznych.

W 2018 roku Malezja stała się krajem, do którego zaczęło trafiać najwięcej śmieci, po tym jak Chiny przestały akceptować import odpadów - podaje Reuters. Od stycznia do lipca 2018 roku do Malezji trafiło 456 tys. ton plastikowych śmieci, podczas gdy rok wcześniej w analogicznym okresie było to 316 ,6 tys, a w całym 2016 roku - 168,5 tys. ton.

Yeo poinformowała, że Malezja odesłała już pięć kontenerów odpadów, które zostały przemycone do Malezji z Hiszpanii, skąd podchodziły - podał Reuters.

180 państw świata jest obecnie stronami Konwencji bazylejskiej. USA nie ratyfikowały konwencji.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA