Reklama

Na lekcjach WF w szkole pojawi się taniec

Oprócz realizacji podstawy programowej uczeń będzie mógł wybrać zajęcia sportowe, które go interesują.

Aktualizacja: 25.04.2017 08:53 Publikacja: 25.04.2017 07:34

Na lekcjach WF w szkole pojawi się taniec

Foto: Fotorzepa, Dorota Awiorko-Klimek

Uczniowie starszych klas podstawówki i szkół ponadpodstawowych oprócz obowiązkowych zajęć klasowo-lekcyjnych, na których będzie realizowana podstawa programowa, wybiorą sobie zajęcia sportowe, sprawnościowo-zdrowotne, taneczne lub aktywną turystykę. Chodzi o to, by czerpali przyjemność z ruchu. Takie zmiany przewiduje projekt rozporządzenia ministra edukacji narodowej.

Zajęcia do wyboru mają być prowadzone w grupach oddziałowych, międzyoddziałowych, a nawet międzyklasowych, czyli dla dzieci w różnym wieku. W ten sposób będą organizowane maksymalnie dwie lekcje tygodniowo. Łączenie zajęć w bloki ułatwi organizację wyjazdów, np. na narty czy żagle. Przygotowanie i przedstawienie propozycji zajęć to zadanie dyrektora szkoły, który powinien uwzględnić potrzeby zdrowotne uczniów, ich zainteresowania, osiągnięcia oraz uwarunkowania lokalne i tradycje.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Sądy i trybunały
Prezydent Karol Nawrocki odmawia nominacji 46 sędziów
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Sądy i trybunały
TK blokuje rozporządzenie Waldemara Żurka ws. losowania sędziów
Praca, Emerytury i renty
Wiek emerytalny jest, ale brakuje stażu pracy. Czy jest szansa na emeryturę z ZUS?
Nieruchomości
Będą ważne zmiany w prawie budowlanym? „Żółta kartka” zamiast blokady inwestycji
Materiał Promocyjny
Rynek europejski potrzebuje lepszych regulacji
Prawo rodzinne
Szybki rozwód bez sądu będzie możliwy. Rząd przyjął projekt
Materiał Promocyjny
Wiedza, która trafia w punkt. Prosto do Ciebie. Zamów już dziś!
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama