fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Putin: Rosja otwarta na współpracę ze wszystkimi państwami

prezydent Rosji Władimir Putin
PAP/EPA
Ambasador RP w Moskwie Krzysztof Krajewski złożył na ręce prezydenta Federacji Rosyjskiej listy uwierzytelniające. Władimir Putin powiedział, że Rosja jest gotowa do współpracy ze wszystkimi państwami na zasadzie równości.

We wtorek listy uwierzytelniające wręczyli prezydentowi Rosji dyplomaci z 23 państw, w tym z Polski.

W wygłoszonym z tej okazji wystąpieniu Władimir Putin oświadczył, że Rosja jest "otwarta na wzajemnie korzystne partnerstwo". - Jesteśmy gotowi do współpracy ze wszystkimi państwami bez wyjątku, na zasadach równości i wzajemnego poszanowania interesów oraz nieingerowania w sprawy wewnętrzne - powiedział.

- Konsekwentnie opowiadamy się za zapewnieniem równego bezpieczeństwa, za uczciwą i sprawiedliwą współpracą gospodarczą, wolną od nieuczciwej konkurencji, politycznie motywowanych sankcji i ograniczeń - dodał Putin.

Prezydent Rosji odniósł się też do sytuacji na świecie, oceniając, iż jest ona niestabilna i komplikuje się. Mówił o pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, która, jak się wyraził, "zadała nam wielkie szkody" oraz o zagrożeniach terrorystycznych.

Władimir Putin wyraził zaniepokojenie "degradacją systemu kontroli zbrojeń" oraz eskalacją konfliktów regionalnych.

Wezwał stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ oraz inne państwa do skutecznej walki z pandemią. Zadeklarował, że "Rosja jest zainteresowana współpracą z zagranicznymi partnerami" w tej walce.

Putin powiedział także, że wkrótce wprowadzona do użytku zostanie czwarta rosyjska szczepionka przeciw COVID-19.

Źródło: rp.pl / RIA Nowosti, TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA