fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Izraelski polityk: Corbyn? Rasista. Pamiętajcie przed wyborami

AFP
Jair Lapid, kandydat koalicji Niebiesko-Biali na szefa dyplomacji nazwał lidera brytyjskiej opozycji, Jeremy'ego Corbyna "rasistą i antysemitą" i zaapelował do wyborców, aby "mieli to na uwadze" przed udaniem się do urn, 12 grudnia - informuje "Times of Israel".

Kilka dni temu obecny szef MSZ Izraela, Israel Katz przyznał, że życzyłby sobie, aby Corbyn i jego Partia Pracy nie wygrali wyborów, które odbędą się 12 grudnia - właśnie ze względu na zarzuty o antysemityzm.

- Zazwyczaj nie powinno się mieszać w wybory w innych państwach, ale w tym wypadku zrobię wyjątek. Jeremy Corbyn jest antysemitą - powiedział Lapid w czasie wystąpienia na Konferencji Fundacji Sojuszników Izraela, organizacji pozarządowej, której celem jest wspieranie państwa Izrael.

- Żydzi są ekspertami od antysemityzmu. Możemy nazwać antysemitą tego, kto nim jest - dodał Lapid.

- To nawet nie jest nowa forma antysemityzmu. To stara szkoła, czystego antysemityzmu, wykorzystująca tylko nowe usprawiedliwienia. Każdy powinien brać to pod uwagę idąc głosować, ponieważ rasiści to rasiści, a Jeremy Corbyn jest rasistą - dodał.

Corbyn, lider Partii Pracy od 2015 roku jest regularnie oskarżany o to, że nie radzi sobie z problemem antysemityzmu w szeregach swojej partii. Sam Corbyn znany jest jako polityk broniący praw Palestyńczyków.

W ostatnich dniach Corbyn przeprosił za antysemityzm w Partii Pracy.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA