fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Ambasador Rosji: Rosjanie w USA muszą na siebie uważać

AFP
Anatolij Antonow, ambasador Rosji w USA, na antenie rosyjskiej telewizji publicznej oświadczył, że Rosjanie, którzy wybierają się do USA "muszą być bardzo ostrożni".

- Jeśli chodzi o przyjeżdżanie tu (do USA), to oczywiście każdy obywatel Rosji, muszę to powiedzieć, musi zachować ogromną czujność, gdy on lub ona przyjeżdża do Stanów Zjednoczonych Ameryki - mówił Antonow w programie "Wielka Gra".

Antonow dodał, że jednym z priorytetów rosyjskiej ambasady w USA jest "ochrona 100 Rosjan w amerykańskich więzieniach". 

- Dla nas nie ma znaczenia jakie stanowisko ten lub tamten Rosjanin zajmuje lub zajmował. Dla nas wszyscy oni są naszymi rodakami i naszym zadaniem jest doprowadzenie, by jak najszybciej wyszli na wolność - podkreślił.

Ambasador mówił również o wysiłkach rosyjskich dyplomatów podjętych w celu uwolnienia Marii Butiny - Rosjanki, oskarżonej o szpiegostwo na rzecz Rosji w USA.

- Staraliśmy się nie przykuwać uwagi mediów, ponieważ tego rodzaju praca wymaga "ciszy". Pracowaliśmy z Departamentem Stanu i odpowiednimi agencjami, monitorowaliśmy stan psychiczny i fizyczny Marii. Kiedy zorientowaliśmy się, że jest traktowana zbyt surowo, zintensyfikowaliśmy nasze wysiłki - powiedział Antonow.

Butina została aresztowana w Waszyngtonie 15 lipca 2018 roku i oskarżona o szpiegostwo na rzecz USA. Skazano ją za to na 18 miesięcy więzienia. 26 października, po odbyciu wyroku, Butina wróciła do Rosji.

Źródło: TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA