fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Ambasada USA chce dodać punkt programu: spotkanie z Wałęsą

Fotorzepa, Danuta Matloch
Ambasada Stanów Zjednoczonych chce wprowadzić dodatkowy punkt w programie wizyty Donalda Trumpa w Polsce. Ma to być spotkanie z Lechem Wałęsą - informuje Wirtualna Polska.

Dotychczas w programie wizyty Donalda Trumpa, który przybędzie do Polski na uroczyste obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, jest spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą, premierem Mateuszem Morawieckim i przedstawicielami rządu.

W programie była również wspólna z prezydentem Duda wizyta w bazie żołnierzy USA w Powidzu, ale po tym, jak z powodu odmowy przez Danię sprzedania Stanom Grenlandii Trump odwołał wizytę w Kopenhadze, odwołano ten punkt programu.

Strona amerykańska chce, aby Trump spotkał się także albo z przedstawicielami opozycji, albo z Lechem Wałęsą. To efekt krytyki oponentów prezydenta USA, którzy zarzucają mu, że swoją wizytą w Polsce podczas trwania kampanii wyborczej wspiera rząd PiS i jego reformy.

Czytaj także: "Washington Post": Kolejne akrobacje Trumpa w Polsce

Lech Wałęsa oświadczył, że nie otrzymał wcześniej zaproszenia na spotkanie z prezydentem USA. Gdyby się oo pojawiło - skorzystałby - przyznał w rozmowie z Wirtualną Polską.

- Jeśli je otrzymam, to skorzystam. Niezależnie od głosów "za" i "przeciw" – zapewnił Wałęsa. - Mam pomysły na obie ewentualności, ale nie mogę ich zdradzać - dodał.

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski twierdzi jednak, że Wałęsa zaproszenie na spotkanie z Trumpem otrzymał.

Źródło: Wirtualna Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA