fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Ostry materiał CNN o Polsce, MSZ reaguje

Youtube
Ministerstwo Spraw Zagranicznych jako "nieprawdziwy oraz jednostronny" ocenia przekaz telewizji CNN, która w materiale o Polsce mówi o "brzydkim obrocie" spraw po jesiennych wyborach parlamentarnych.

CNN w materiale wyemitowanym w programie "GPS" negatywnie ocenia zmiany w Polsce po dojściu PiS do władzy. Stacja na początku materiału wspomina o ogromnym rozwoju gospodarczym, jaki miał miejsce w naszym kraju. Później dodaje, że pod koniec października sprawy w Polsce przybrały "brzydki obrót".

CNN wymienia m.in. kontrowersje wokół wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjnego, wybór Mariusza Kamińskiego na szefa służb specjalnych oraz próby zablokowania premiery sztuki "Śmierć i dziewczyna", które stacja określa jako powrót "sowieckiego modelu cenzury?”. CNN mówi także o zmianie stanowiska Polski ws. przyjęcia uchodźców. "Wszystko to jest problematyczne i zaskakujące" - podsumowuje dziennikarz w programie.

Niepochlebnie pisze o nas także "Washington Post". Dziennik krytykuje nominacje na ministrów, m.in. szefa MON Antoniego Macierewicza.

MSZ w wydanym oświadczeniu przyznało, że tezy zaprezentowane w ostatnim programie „GPS” na antenie stacji CNN oraz w artykule autorstwa J. Diehla na łamach Washington Post przyjmuje "ze zdziwieniem i zaskoczeniem". "Prezentują one nieprawdziwy oraz jednostronny przekaz na temat sytuacji w Polsce, niemający pokrycia w faktach" - czytamy na stronie internetowej MSZ.

Źródło: Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA