fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Delegacja wojskowa z Rosji w Korei Północnej

AFP PHOTO / KCNA VIA KNS
Delegacja przedstawicieli rosyjskiej armii przebywa obecnie w Korei Północnej, gdzie wojskowi z Rosji biorą udział w rozmowach z dowództwem Ludowej Armii Korei Północnej - informuje agencja TASS.

Na czele rosyjskiej delegacji stoi zastępca szefa Sztabu Generalnego Rosji gen. Nikołaj Bogdanowski. Rozmowy potrwają od 11 do 13 listopada.

Dokładna tematyka rozmów nie jest znana, ale pojawiają się spekulacje, że wynikiem wizyty może być podpisanie porozumienia mającego na celu "zapobieganie niebezpiecznym działaniom wojskowym".

Treść porozumienia została już zaakceptowana przez rosyjski rząd. Według Interfaxu celem umowy ma być stworzenie mechanizmu "pokojowego sposobu postępowania w przypadku incydentów pomiędzy siłami zbrojnymi obu krajów, które to incydenty mogą być efektem niebezpiecznych działań wojskowych". W treści porozumienia można również przeczytać, że obie strony zobowiązują się do "prowadzenia z najwyższą ostrożnością działań w pobliżu terytorium lub jednostek wojskowych drugiej strony".

Na mocy umowy Rosja i Korea Północna zobowiązują się również do nie mieszania się w sprawy wewnętrzne drugiej strony.

Według mediów państwowych w Korei Północnej rok 2015 jest rokiem "przyjaźni rosyjsko-koreańskiej", co ma upamiętnić wyzwolenie Korei spod japońskiej okupacji oraz zwycięstwo odniesione przez ZSRR w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej. 

Źródło: TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA