Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 30.06.2020 09:15 Publikacja: 30.06.2020 08:52
Foto: AFP
Oficjalny PMI dla chińskiego sektora usług i branży budowlanej skoczył natomiast z 53,6 pkt w maju do 54,4 pkt w czerwcu. Średnia prognoz analityków mówiła, że pozostanie on na dotychczasowym poziomie. Oba wskaźniki PMI były już czwarty miesiąc z rzędu na poziomie wskazującym poprawę koniunktury.
- Najnowsze dane sondażowe sugerują, że wzrost gospodarczy przyspieszył w czerwcu, z powodu szybszego ożywienia w przemyśle i usługach, a także utrzymywania siły przez sektor budowlany. Ożywienie powinno pozostać solidne w nadchodzących miesiącach, gdyż duże wydatki na infrastrukturę rekompensują słabszy popyt zewnętrzny - twierdzi Julian Evans-Pritchard, ekonomista z firmy badawczej Capital Economics.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Kolejna porcja danych nie jest już dostępna dla obywateli Rosji. Po gospodarce i handlu zagranicznym, teraz reżi...
Inflacja wchodzi już do przedziału celu NBP i tylko w mało prawdopodobnym scenariuszu się z niego symbolicznie w...
Lipcowa obniżka stóp procentowych była „dostosowaniem”, a Rada Polityki Pieniężnej nie przesądza kolejnych decyz...
Jesteśmy skłonni dalej obniżać stopy procentowe, jeśli inflacja będzie się zachowywać tak, jak to przewidujemy –...
Rada Polityki Pieniężnej obniżyła na lipcowym posiedzeniu stopy procentowe o 25 punktów bazowych, w tym stopę re...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas