fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

"Nieoczekiwane opóźnienia" w produkcji szczepionki Johnson & Johnson

Szczepionki
AFP
Koncern Johnson & Johnson boryka się z niespodziewanymi opóźnieniami w produkcji opracowanej przez firmę szczepionki na COVID-19 i może nie być w stanie dostarczyć do końca wiosny tyle dawek szczepionki ile przewiduje jego umowa z władzami USA - informuje dziennik "New York Times".

Do końca kwietnia Johnson & Johnson miał dostarczyć władzom USA ponad 60 mln dawek szczepionki. Jak podaje "New York Times" władze koncernu poinformowały już urzędników federalnych, że nie będzie to możliwe w związku z opóźnieniami w produkcji.

Wcześniej dyrektor generalny koncernu Johnson&Johnson poinformował, że firma jest na drodze do wyprodukowania blisko miliarda dawek szczepionki do końca 2021 roku.

W sierpniu Johnson & Johnson podpisał wart miliard dolarów kontrakt z amerykańskim rządem ws. dostarczenia do 100 mln dawek szczepionki do połowy 2021 roku.

Szczepionka koncernu J&J nie została jeszcze zatwierdzona do użycia. Wstępne dane z późnej fazy testów klinicznych tej szczepionki mają być znane do końca stycznia.

W odróżnieniu od dotychczas zatwierdzonych do użycia w USA szczepionek ta opracowana przez Johnson & Johnson ma zapewniać pełną odporność po podaniu jednej dawki.

W USA do użycia dopuszczono jak dotąd szczepionki Pfizera/BioNTech i Moderny.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA