fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Izrael zaczyna szczepić 40-latków. 250 tys. szczepień na dobę

AFP
Izraelskie Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że rozszerza kampanię szczepień na koronawirusa na osoby 40+. Zwiększone również będzie tempo szczepień - do ćwierć miliona zastrzyków na dobę.

Swoją decyzję resort zdrowia ogłosił w dniu, w którym odnotowano rekordową dobową liczbę zakażeń SARS-CoV-2 - 10021 przypadków - to 10,2 proc. wykonanych w poniedziałek testów.

- Jesteśmy w środku zaciekłego wyścigu między tempem szczepień a rosnącą na świecie liczbą zakażeń, spowodowaną mutacjami wirusa - powiedział premier Benjamin Netanjahu.

Premier uprzedził, że sytuacja wymaga natychmiastowych decyzji o przedłużeniu rygorów obecnej blokady, która miała się zakończyć z końcem tego tygodnia.

- Może nie jest to decyzja popularna w okresie wyborczym, ale musi zostać podjęta i oczekuję, że zyska powszechne zrozumienie - stwierdził Netanjahu.

W związku z rekordową liczbą zakażeń i wysoką zachorowalnością - w szpitalach przebywa obecnie 1114 pacjentów z Covid-19 w stanie ciężkim, w tym 277 pacjentów wymagających wspomagania oddechowego  - Ministerstwo Zdrowia zaleciło przedłużenie lockdownu o kolejne 2 tygodnie.

Rząd Izraela rozważa obecnie włączenie do grupy osób szczepionych młodzież w wieku 16-18 lat - z powodu zbliżających się egzaminów.

Jak dotąd, w Izraelu zaszczepiono 2,2 mln Izraelczyków, w tym 422 tysięcy osób otrzymało już drugą dawkę szczepionki.

Źródło: Jerusalem Post
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA