fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

59,9 proc. Polaków: Rząd nie przygotował kraju na drugą falę

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski
Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Czy Pani/Pana zdaniem rząd dobrze przygotował Polskę i Polaków na drugą falę epidemii koronawiursa?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

17 października w Polsce wykryto 9622 zakażenia koronawirusem - to największy dobowy wzrost liczby zakażeń w Polsce od początku epidemii. Od kilkunastu dni liczba wykrywanych w Polsce w ciągu doby zakażeń wynosi kilka tysięcy.

16 października resort zdrowia poinformował o zgonie 132 chorych na COVID-19, w tym 12 osób bez chorób współistniejących - to największy dobowy przyrost liczby chorych na COVID-19 w Polsce od początku epidemii.

Dobowe wzrosty liczby zakażeń koronawirusem w Polsce, a także liczby zgonów chorych na COVID-19 przekraczają obecnie te notowane wiosną. 

Liczba chorych na COVID-19 podłączonych do respiratora przekroczyła w sobotę 600, a liczba hospitalizowanych - 7,6 tysiąca.

Od 17 października w Polsce obowiązują nowe obostrzenia wprowadzone w związku ze wzrostem liczby zakażeń - w czerwonych strefach zamknięto m.in. siłownie, baseny i aquaparki.

Uczestników sondażu SW Research dla rp.pl zapytaliśmy czy - ich zdaniem - rząd dobrze przygotował Polskę i Polaków na drugą falę epidemii koronawirusa SARS-CoV-2.

18,8 proc. ankietowanych odpowiedziało na to pytanie "Tak".

59,9 proc. uczestników sondażu na tak zadane pytanie odpowiedziało "Nie".

21,3 proc. respondentów nie ma zdania w tej sprawie.

- Negatywną opinię o przygotowaniu kraju na drugą falę wyrażają 3 na 4 osoby do 24 roku życia i 64% respondentów z wyższym wykształceniem. Przygotowanie na kolejną falę pandemii źle ocenia mniej niż 70% badanych o dochodach w granicach 3001 – 5000 zł i 3/4 respondentów z miast liczących nie więcej niż 20 tys. mieszkańców - komentuje wyniki badania Przemysław Wesołowski, prezes zarządu agencji badawczej SW Research.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 14.10-15.10.2020 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA