fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Epidemia w Wielkiej Brytanii: Wkrótce 50 tys. zakażonych dziennie?

AFP
Skala epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 podwaja się obecnie co siedem dni. Jeśli epidemia będzie rozwijać się w takim tempie wówczas w połowie października na Wyspach będzie wykrywanych ok. 50 tys. zakażeń koronawirusem dziennie - alarmuje główny doradca naukowy brytyjskiego rządu, Patrick Vallance.

- W tym momencie (skala) epidemii podwaja się co siedem dni - powiedział Vallance na briefingu prasowym.

- Jeśli to się nie zmieni, do połowy października skończymy z 50 tysiącami zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 dziennie - dodał.

Według szacunków Vallance'a oznaczałoby to ponad 200 zgonów na COVID-19 dziennie.

- Będzie więcej hospitalizacji i zgonów wraz z rozprzestrzenianiem się COVID-19 - ostrzegł Vallance.

- Jako że wirus rozprzestrzenia się we wszystkich grupach wiekowych, spodziewamy się wzrostu liczby hospitalizacji i - niestety - te hospitalizacje doprowadzą do wzrostu liczby zgonów na COVID-19 - dodał Vallance.

Nowe dane wskazują, że liczba przypadków COVID-19 na Wyspach rośnie co najmniej o 6 tysięcy dziennie - wynika z danych z ostatniego tygodnia. Liczba hospitalizacji z powodu COVID-19 zwiększa się co osiem dni.

- Wielka Brytania zmierza w złym kierunku, jesteśmy w punkcie krytycznym pandemii - ocenił naczelny lekarz Chris Whitty.

Z kolei minister zdrowia, Matt Hancock stwierdził, że jeśli rząd wprowadzi obostrzenia będą one inne niż wtedy, gdy gospodarka kraju została praktycznie zamrożona wiosną.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA