fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Pandemia wraca. Paryż zabroni spotkań powyżej 10 osób

AFP
Francuski rząd ma w środę wprowadzić nowe obostrzenia w celu walki z nawracającą epidemią koronawirusa. Ograniczenia szczególnie mocno mają dotknąć Paryż - twierdzą BFM TV i gazeta „Le Parisien”.

Według doniesień tych mediów, wśród planowanych ograniczeń znajdzie się m.in. zakaz publicznych zgromadzeń powyżej 10 osób. Na ważnych wydarzeniach będzie się mogło gromadzić maksymalnie tysiąc osób (prawo zezwala obecnie na 5 tys.). Z kolei sprzedaż alkoholu na wolnym powietrzu będzie zakazana po godzinie 20:00.

Zasady takie zostały już wcześniej wprowadzone w Lyonie, Marsylii, Bordeaux i Nicei. Powodem jest rosnąca w szybkim tempie liczba potwierdzonych nowych zakażeń koronawirusem. W ciepłe miesiące epidemia zwolniła a Francja notowała zwykle po mniej niż tysiąc nowych przypadków dziennie. W zeszłym tygodniu natomiast dobowy przyrost wynosił nawet 13 tys.

We wtorek we Francji potwierdzono ponad 10 tys. nowych zakażeń. Łącznie od początku pandemii zanotowano ich ponad 468 tys. Zmarło 31,4 tys. chorych z Covid-19.

Źródło: rp.pl/ Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA