fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Izrael: Kraj się zamraża. Rekordowy przyrost liczby zakażeń

AFP
Ministerstwo Zdrowia Izraela poinformowało, że w ciągu ostatniej doby wykryto rekordową liczbę nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - 7527. Liczba zakażeń wykrywanych w Izraelu rośnie pomimo wprowadzenia w kraju reżimu ścisłej kwarantanny. W piątek w życie mają wejść kolejne obostrzenia.

Od dwóch dni z rzędu w Izraelu wykrywanych jest ok. 7 tysięcy zakażeń koronawirusem na dobę.

Resort zdrowia Izraela poinformował, że w ciągu ostatniej doby z 60524 testów przeprowadzonych w kraju, 12,8 proc. dało wynik pozytywny.

Liczba wykrytych w Izraelu zakażeń wzrosła do 214458. Liczba ofiar COVID-19 wynosi obecnie 1378.

W kraju jest obecnie 60786 aktywnych przypadków koronawirusa - 669 z tych osób jest w poważnym stanie, 167 podłączono do respiratorów. 246 chorych jest w umiarkowanym stanie, u pozostałych przebieg COVID-19 jest łagodny lub bezobjawowy.

O 14 w Izraelu w życie ma wejść surowy reżim kwarantanny - zawieszone zostanie funkcjonowanie niemal wszystkich przedsiębiorstw w tym kraju, z wyjątkiem tych, które uznawane są za kluczowe dla funkcjonowania państwa.

Zawieszone ma być funkcjonowanie niemal całego transportu publicznego. Mieszkańcy kraju będą mogli oddalać się od domów na odległość maksymalnie 600 metrów.Źródło: Times of Israel
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA