fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

3904 zakażenia w Izraelu. Wkrótce kwarantanna w całym kraju?

AFP
W Izraelu w ciągu ostatniej doby wykryto 3904 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - to największy dobowy przyrost liczby zakażeń od początku epidemii w tym kraju.

Powołany przez izraelski rząd koordynator ds. walki z epidemią, prof. Ronni Gamzu, sam przebywa w izolacji po tym jak u jednego z jego współpracowników wykryto zakażenie koronawirusem.

Prof. Gamzu ma przygotować rekomendacje dla izraelskiego rządu w związku z nawrotem epidemii. W grę ma wchodzić nawet ogólnokrajowa kwarantanna - podobna do tej obowiązującej w Izraelu wiosną.

Izrael był chwalony za to, jak poradził sobie z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wiosną - ścisła kwarantanna (m.in. zakaz oddalania się od własnego domu) sprawiła, że władzom udało się opanować pierwszą falę epidemii.

Teraz jednak rząd jest atakowany za utratę kontroli nad sytuacją. Niektóre szpitale w kraju mają znajdować się już blisko poważnego kryzysu w związku ze wzrostem liczby hospitalizowanych z powodu COVID-19.

W izraelskich szpitalach przebywa obecnie 474 chorych, u których COVID-19 ma ostry przebieg.

Od początku epidemii w Izraelu wykryto jak dotąd 143049 zakażeń koronawirusem.

Na COVID-19 w Izraelu zmarło 1055 osób.

W ostatnim czasie rząd Izraela zamknął szkoły w miastach najbardziej dotkniętych przez epidemię, wprowadził też w nich ograniczenia co do swobody poruszania się w godzinach nocnych.

Premier Beniamin Netanjahu podkreśla, że jego rząd "robi wszystko, by utrzymać (w dobrym stanie) gospodarkę, a jednocześnie chronić życie i zdrowie".

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA