fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Koronawirus znów zamyka Barcelonę

AFP
Regionalne władze Katalonii zaapelowały dziś do mieszkańców Barcelony, by do absolutnie niezbędnego minimum ograniczyli wychodzenie z domu i gromadzenie się w grupach większych niż 10 osób.

Władze  drugiego co do wielkości miasta Hiszpanii  zaapelowały do mieszkańców o stosowanie blokady społecznej - dokonywanie zakupów przez internet, rezygnację ze spotkań towarzyskich.

Odwołano imprezy sportowe i kulturalne, zamknięte są znowu kina, teatry i nocne kuby. Wprowadzono zakaż wizyt w domach osób starszych.

Już w środę ponad 160 tys. mieszkańców Katalonii, a konkretnie okolic Lleidy, usłyszało zakaz wychodzenia z domu bez uzasadnionej konieczności.

W 12 z 17 regionów Hiszpanii przywrócono obowiązek noszenia maseczek.

Ogólnokrajowa kwarantanna zakończyła się 21 czerwca, ale w Katalonii i Aragonii, najbardziej dotkniętych pandemią rejonach, znów rejestruje się znaczny wzrost zakażeń koronawirusem.

W Hiszpanii w ciągu ostatniej doby potwierdzono ponad 1300 przypadków nowych W tym 580 właśnie w Katalonii.

Hiszpania jest jednym z krajów najbardziej dotkniętych kryzysem w Europie. Oficjalnie zadeklarowano ponad 28 000 zgonów z powodu COVID-19 oraz ponad 250 000 przypadków zakażeń.

Źródło: Euronews
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA