fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Griffin Premium RE szykuje IPO

Holenderski REIT zarzadzający nieruchomościami w Polsce chce pozyskać 30 mln euro na rozbudowę portfela.

Zarejestrowana w Holandii spółka szykuje pierwszą ofertę publiczną w Warszawie na podstawie prospektu czekającego na zatwierdzenie przez holenderski nadzór.

Griffin Premium RE ma w portfelu dziewięć nieruchomości komercyjnych w Polsce o wartości ponad 0,5 mld euro, wniesionych w grudniu przez Griffin Real Estate. To m.in. zrewitalizowana niedawno Hala Koszyki w Warszawie.

Intencją jest rozbudowa portfela. W tym celu firma chce pozyskać równowartość około 30 mln euro.

Oferta obejmie też część akcji posiadanych przez amerykański fundusz Oaktree. Po emisji free flota ma wynosić co najmniej 50 proc.

Spółka działa w formule zbliżonej do REIT-u, planuje wypłacać akcjonariuszom regularnie około 65 proc. wyniku z działalności operacyjnej pomniejszonego o koszty finansowania bankowego. Po wprowadzeniu w Polsce prawa regulującego funkcjonowanie REIT-ów firma nie wyklucza przekształcenia w podmiot polski, podlegający tym przepisom. Stanie się tak, jeśli będzie to korzystne dla akcjonariuszy.

Funkcję globalnych koordynatorów oraz współzarządzających księgą popytu będą pełnić Bank Zachodni WBK i Joh. Berenberg, Gossler & Co. KG, a DM BOŚ będzie pełnić funkcję współmenedżera oferty.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA