Budowa i remont

Mieszkania w zabytkowym spichlerzu

materiały
Nowe Miasto Różanka to wrocławska inwestycja spółki Atal. Deweloper oferuje 40 lokali.

Atal planuje budowę mieszkań o powierzchni od 29,5 mkw. do 102 mkw. - od kawalerek po lokale z czterema pokojami. Na 7. kondygnacji deweloper zaplanował lokale dwupoziomowe. Mieszkania znajdą się w 9-kondygnacyjnym budynku. Atal zaplanował też 40 naziemnych miejsc postojowych i 40 komórek lokatorskich. Będzie też miejsce do przechowywania dziecięcych wózków i rowerów. Planowany termin oddania inwestycji do użytku to czwarty kwartał 2019 r. Za projekt rewitalizacji dawnego spichlerza odpowiada dział projektowy Atalu.

- To oferta dla osób chcących zamieszkać w budynku o industrialnym charakterze. Ceny mkw. mieszkań zaczynają się od 5,9 tys. zł - podaje deweloper. - Lokale powstają w północnej części miasta przy ul. Obornickiej. W planach mamy także rewitalizację pozostałych zabytkowych zabudowań dawnego Młyna Różanka.

- Jesteśmy silnym graczem na wrocławskim rynku. W 2017 roku sprzedaliśmy tutaj ponad pół tysiąca mieszkań - mówi Mateusz Juroszek, wiceprezes Atalu. - Nowe Miasto Różanka to unikatowa inwestycja. Projekt zakłada rewitalizację budynków dawnego młyna przy jednoczesnym zachowaniu zabytkowych detali. Liczymy na duże zainteresowanie tą ofertą.

Inwestycja Nowe Miasto Różanka została podzielona na kilka etapów, w ramach których powstaną 442 mieszkania w pięciu budynkach. Obok zrewitalizowanego młyna powstaną cztery nowe budynki mające od pięciu do ośmiu pięter oraz kondygnację podziemną ze stanowiskami garażowymi i komórkami lokatorskimi.

- Nowe Miasto Różanka powstaje w doskonale rozwiniętej i skomunikowanej dzielnicy Wrocławia. Nowoczesna infrastruktura, drogi dojazdowe i komunikacja miejska zapewnią dogodne dojazdy do pracy, szkoły i poza miasto - opowiadają przedstawiciele dewelopera. Niedaleko osiedla są punkty handlowe i usługowe, apteki, lokale gastronomiczne, stacje benzynowe, centrum handlowe, szpital i gabinety medyczne. We wrocławskiej ofercie Atalu, oprócz pierwszego i drugiego etapu Nowego Miasta Różanka są też inne inwestycje. W sąsiedztwie Odry, przy ulicy Sikorskiego powstaje kompleks Atal Towers, a niedaleko ul. Kosmonautów - Atal Nowe Żerniki I i II.

Źródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL