fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Francja ostrzega Wielką Brytanię przed "krwawymi rozmowami"

Jean-Yves Le Drian
AFP
Minister spraw zagranicznych Francji Jean-Yves le Drian powiedział, że Wielka Brytania musi spodziewać się krwawej bitwy w czasie negocjacji handlowych z Unią Europejską. Jego zdaniem obie strony "rozerwą się na strzępy".

Negocjacje w sprawie porozumienia dotyczącego przyszłych stosunków między Unią Europejską a Wielką Brytanią rozpoczną się w przyszłym miesiącu, ale Londyn i Bruksela starły się już o zasady dostępu brytyjskich firm finansowych do rynku europejskiego po brexicie.

Zdaniem szefa MSZ Francji, trudno będzie Wielkiej Brytanii osiągnąć cel, jakim jest uzgodnienie umowy o wolnym handlu do końca roku. Jego zdaniem obie strony sporo dzieli w wielu kwestiach.

- Myślę, że w kwestiach handlowych i w mechanizmie przyszłych stosunków, od których zamierzamy zacząć, będziemy się wzajemnie rozrywać - ocenił Jean-Yves le Drian.

- To jest część negocjacji. Każdy będzie bronił własnych interesów - dodał.

Wielka Brytania oficjalnie opuściła Wspólnotę dwa tygodnie temu, ale nadal prowadzi handel jak pozostali członkowie. Okres przejściowy zakończy się wraz z końcem tego roku. 

Główny negocjator UE Michel Barnier powiedział, że głównymi priorytetami Brukseli są rybołówstwo, bezpieczeństwo i utrzymanie sprawiedliwych warunków handlowych dla europejskich przedsiębiorstw.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA