fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

„Nowym przywódcą Partii Pracy nie może być Corbyn bez brody”

AFP
Nowym przywódcą Partii Pracy nie może być „Corbyn bez brody” - ostrzegła Caroline Flint, była posłanka do Izby Gmin z tego ugrupowania.

Caroline Flint, która straciła wygraną w swoim okręgu wyborczych po 22 latach, ostro skrytykowała obecne kierownictwo laburzystów. Zauważyła, że ??poparcie jej partii dla ponownego referendum ws. brexitu „przyczyniło się do utraty 59 mandatów”.

Była posłanka zapytana w Sky News o to, kto powinien teraz przewodzić laburzystom, stwierdziła, że „nie powinien to być ktoś, kto miał wpływ na naszą strategię brexitową w ciągu ostatnich kilku lat”. - I nie sądzę, że może to być Jeremy Corbyn bez brody. Myślę, że to też byłby zły ruch - oceniła.

- Nie wierzę, aby ktokolwiek, kto był architektem naszej europejskiej polityki w ciągu ostatnich kilku lat, był wiarygodny jako lider - dodała.

W weekend Jeremy Corbyn przeprosił wyborców Partii Pracy za najgorszy wynik wyborów parlamentarnych od 1930 roku.

W liście otwartym, który pojawił się w dzisiejszych wydaniach brytyjskiej prasy, Jeremy Corbyn przekazał, że bierze odpowiedzialność za wynik Partii Pracy.

Już wcześniej zapowiedział, że nie poprowadzi partii do kolejnych wyborów parlamentarnych. Zapowiedział jednocześnie, że pozostanie na stanowisku jeszcze przez pewien czas, by dać ugrupowaniu czas na "refleksję".

Źródło: rp.pl/ Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA