fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Wnuk Churchilla: Brexit bez umowy byłby największym kryzysem w Wielkiej Brytanii od 1940 roku

Chris McAndrew [CC BY 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)]
Wnuk Winstona Churchilla, słynnego premiera Wielkiej Brytanii, ocenił, że brak porozumienia z Brukselą w sprawie wyjścia Wysp z Unii Europejskiej byłby „najpoważniejszym kryzysem”, przed którym stanęło Zjednoczone Królestwo od czasu drugiej wojny światowej.

Sir Nicholas Soames, zagorzały zwolennik Unii, który był ministrem za rządów Johna Majora, stwierdził też, że Margaret Thatcher nie wyprowadziłaby Wielkiej Brytanii z UE.

- Chcą wyjść (z UE) 31 października, bez względu na konsekwencje. Myślę, że to głupota - ocenił wnuk dwukrotnego premiera Wielkiej Brytanii. W oczywistym nawiązaniu do swojego dziadka powiedział: „To naprawdę najpoważniejszy kryzys, przed którym stoi ten kraj od 1940 roku”.

Soames, który rozmawiał z nadawcą Iainem Dalem przy okazji trwającego od kilku dni Festiwalu Edynburskiego, zapytany o porównanie między Borisem Johnsonem a Winstonem Churchillem, powiedział: „Nie kupuję teorii, że Boris udaje Churchilla”. - Myślę, że bardzo podziwia mojego dziadka i że widzi wspaniałe lekcje, jakie może wyciągnąć z życia Churchilla - dodał.

71-letni obecnie polityk Partii Konserwatywnej powiedział, że nie głosował na Borisa Johnsona, "ani nie jest zadowolony z Borisa". Jego zdaniem rozpatrywany przez nowego premiera Wielkiej Brytanii wariant wyjścia z UE bez porozumienia „byłby katastrofą”. - Jeśli tak się stanie, myślę, że to bardzo zła wiadomość dla naszego kraju w bardzo złym momencie dla naszego świata. Myślę, że dzięki temu będziemy mniej niezależni, mniej wpływowi i mniej bezpieczni - mówił.

- Gwarantuję, że Margaret Thatcher nie wyprowadziłaby Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - dodał Nicholas Soames.

Źródło: rp.pl/ Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA