fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Wiceszef torysów: Umowa May, albo może nie być brexitu

AFP
Wielka Brytania ma ograniczoną liczbę dostępnych opcji brexitu. Parlamentarzyści powinni poprzeć umowę brexitową Theresy May, aby uniknąć brexitu bez umowy, albo tego, że do brexitu w ogóle nie dojdzie - ostrzega wiceprzewodniczący Partii Konserwatywnej James Cleverly w rozmowie z Sky News.

Umowa brexitowa wynegocjowana przez Theresę May z UE, przyjęta na szczycie unijnym w listopadzie 2018 roku została od tego czasu trzykrotnie odrzucona przez Izbę Gmin - ostatnio 29 marca (tego dnia, według pierwotnego harmonogramu, miało dojść do brexitu).

Wielka Brytania ma teraz do 12 kwietnia czas, by zdecydować czy opuszcza UE bez umowy, czy też poprosi o kolejne opóźnienie terminu brexitu - w takim przypadku na Wyspach musiałyby jednak w maju odbyć się wybory do Parlamentu Europejskiego.

Brytyjskie media informują, że May może w nadchodzących dniach poddać wynegocjowaną przez siebie umowę po raz czwarty pod głosowanie w Izbie Gmin. Parlamentarzyści 13 marca odrzucili bowiem możliwość brexitu bez umowy, a według May tylko przyjęcie wynegocjowanej przez nią umowy może uchronić kraj przed twardym brexitem lub brakiem brexitu.

Takie samo stanowisko przedstawił w rozmowie ze Sky News Cleverly.

- Mamy naprawdę ograniczoną liczbę opcji (jeśli chodzi o brexit) - powiedział wiceszef torysów w rozmowie ze Sky News.

- Opuścimy (UE) bez porozumienia, bez umowy, albo podpiszemy umowę, którą mamy przed sobą, albo ryzykujemy, że brexit w ogóle się nie zdarzy... dla mnie odpowiedź jest naprawdę bardzo prosta: umowa brexitowa - dodał Cleverly.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA