fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Brexit: Jacob Rees-Mogg przeprasza i zmienia zdanie. Poprze umowę Theresy May

Jacob Rees-Mogg
AFP
Eurosceptyk Jacob Rees-Mogg miesiącami odrzucał porozumienie wynegocjowane przez premier Theresę May. Teraz zapowiada, że poprze umowę z Brukselą, by uniknąć całkowitego wycofania się z brexitu.

Jacob Rees-Mogg poinformował, że obecnie wybór jest między umową premier May a brakiem brexitu. W podobnym tonie wypowiada się były minister spraw zagranicznych Boris Johnson.

Nie wiadomo, ilu zadeklarowanych zwolenników wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zdecyduje się na podobny krok. 

Rees-Mogg nadal twierdzi, że najlepszym rozwiązaniem byłoby wyjście ze wspólnoty bez porozumienia, jednak na takie rozwiązanie nie zgodzi się premier May.

Czytaj także: 

Tusk: Nie zdradźmy Brytyjczyków, którzy chcą zostać w UE

Brytyjski rząd odpowiada na petycję: Nie odwołamy brexitu

- Twardy brexit jest lepszy od umowy premier May, ale ta sama umowa to lepsze rozwiązanie od pozostania w Unii - stwierdził.

Przyznał, że poparcie dla umowy May wynika z analizy wyników w Izbie Gmin. Jego zdaniem dzisiejsze głosowania orientacyjne przyniosą jeszcze gorsze rozwiązania. Na łamach "Daily Mail" przeprosił jednocześnie za swoją zmianę decyzji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA