fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Brexit: Theresa May prosi o więcej czasu

AFP
Premier Theresa May zaapelowała do polityków w Wielkiej Brytanii, by wstrzymali emocje związane z brexitem i dali jej więcej czasu na wynegocjowanie porozumienia, które będzie akceptowane zarówno przez Unię Europejską, jak i brytyjski parlament.

Wielka Brytania jest na drodze do wyjścia z Unii Europejskiej bez porozumienia. Nadal jest jednak szansa na poparcia osiągniętego z Brukselą porozumienia. 

- Rozmowy są na kluczowym etapie - powiedziała premier Theresa May. - Musimy wszyscy trzymać rękę na pulsie, aby wprowadzić zmiany, których wymaga ta Izba i doprowadzić do brexitu na czas - dodała. Zaapelowała, by politycy trzymali nerwy na wodzy.

Czytaj także: Minister obrony: Musimy być gotowi do użycia "twardej siły"

Zdaniem lidera opozycji Jeremy'ego Corbyna szefowa brytyjskiego rządu prowadzi pozorne negocjacje, które tak naprawdę mają przekonać parlament do poparcia wynegocjowanego przez nią porozumienia z Brukselą.

May wierzy, że wprowadzone zmiany doprowadzą do tego, że parlamentarzyści poprą porozumienie. 

Czytaj także: Wielka Brytania i Szwajcaria podpiszą umowę po brexicie

Parlament w Londynie rozpocznie debatę w sprawie brexitu 14 lutego. Nie ustalono jeszcze, kiedy mogłoby zostać przeprowadzone kolejne głosowanie w tej sprawie.

Jeśli May nie doprowadzi do żadnych ustępstw ze strony Brukseli, politycy w Londynie ponownie zagłosują nad wynegocjowanym przez rząd porozumieniem. Jeśli umowa zostanie ponownie odrzucona i nie zostanie zaproponowane inne rozwiązanie, które jest zgodne z procedurami, Wielka Brytania opuści Unię Europejską 29 marca.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA