fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Po Brexicie: Brytyjczycy pytają Google'a: Co to jest UE?

AFP
Po ogłoszeniu wyników unijnego referendum jednym z najczęściej zadawanych pytań, które Brytyjczycy wpisywali w wyszukiwarkach, było: Co to jest Unia Europejska?

RMF FM cytuje zestaw najczęściej zadawanych w Wielkiej Brytanii pytań po ogłoszeniu wyników referendum unijnego. Opracowali je analitycy Google'a z Kalifornii.

Z zestawienia wynika, że najczęściej zadawanym pytaniem było: "Co to znaczy opuścić UE" i "Co to jest Unia Europejska?". Brytyjczycy interesowali się też, ile krajów należy do Unii i które. 

Czytaj także:

Google przeanalizował również reakcję Brytyjczyków na przemówienie Davida Camerona, w którym zapowiedział on swoją dymisję w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Zaniepokojeni rodacy premiera pytali przede wszystkim o to, kto go zastąpi i dlaczego właściwie ogłosił referendum. 

W czwartkowym referendum 51,9 proc. (17,4 mln) obywateli Wielkiej Brytanii opowiedziało się za wyjściem z Unii Europejskiej. Przeciwnych temu było 48,1 proc. (16,1 mln). Już ponad milion osób złożyło podpis pod wnioskiem o nowe referendum.

Więcej na RMF FM.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA