fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Rosja blokuje import żywności z Ukrainy. Nowe embargo

Bloomberg
Rosja wprowadza nowy zakaz importu towarów z Ukrainy To odpowiedź na sankcje Kijowa.

Sankcje mają dotyczyć wybranych towarów przemysłowych oraz rolniczych a także żywności o wartości około 500 mln dolarów - informuje agencja Reutera.

„Rosja wprowadza zakaz importu szeregu towarów ukraińskich. Jest to odpowiedź na ograniczenia ze strony Ukrainy. Podpisałem stosowną decyzję" – poinformował na Twitterze premier Dmitrij Miedwiediew.

Na stronie internetowej rosyjskiego rządu zamieszczono komunikat informujący, że sankcje obejmują towary wyprodukowane na Ukrainie lub przywiezione z jej terytorium.  Na liście są towary przemysłowe, ale również produkty rolnicze, surowce i żywność.

Szczegółowa lista towarów objętych embargiem obejmuje m.in. meble, silniki, wały transmisyjne, turbiny parowe i gazowe, płyty drewniane, papier i tapety, pszenica, ryby, owoce, warzywa, piwo, wino oraz spirytus a także słodycze.

Rosja zadeklarowała, że z niesie swoje sankcje, o ile ze swoich wycofa się Ukraina.

Rząd w Kijowie zdecydował 18 grudnia o przedłużeniu embarga na wwóz produktów żywnościowych z Rosji do 2020 r. Ukraina sporządziła listę ponad 30 rodzajów towarów, który z Rosji importować nie wolno. Są na niej m.in. chleb, ciastka i wyroby cukiernicze, mięso, ryby, kawa, herbata, żywność dziecięca, papierosy, piwo, wódka i inne. Zakazem objęty jest także sprzęt kolejowy, taki jak wagony czy lokomotywy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA