fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

4-gwiazdkowy Best Western stanie we Wrocławiu

ROL
Nowy 4-gwiadkowy hotel należący do jednej z największych na świecie sieci powstanie we Wrocławiu.
Będzie to Best Western Premier, którego otwarcie zaplanowano na 2017 rok przy zbiegu ulic Gwarnej i Piłsudskiego. Budowa rozpocznie się w marcu przyszłego roku. Inwestorem jest spółka Gwarna Wrocław.
To trzeci hotel sieci Best Western, jaki znajdzie się w stolicy Dolnego Śląska. Będzie miał 65 komfortowych pokoi na sześciu piętrach. Na ostatnim znajda się dwupoziomowe apartamenty. W hotelu znajdzie się modułowa sala konferencyjna i specjalne pokoje do spotkań biznesowych. Wspólnie utworzą infrastrukturę umożliwiającą organizację konferencji, imprez okolicznościowych, jak również kameralnych spotkań.
Okolica, w której stanie hotel, już wcześniej została zrewitalizowana w związku z piłkarskimi mistrzostwami Euro 2012. Działka położona jest w centrum miasta. W sąsiedztwie znajduje się dworzec kolejowy Wrocław Główny z podziemnym parkingiem, z którego będą mogli korzystać hotelowi goście.
- Zdecydowaliśmy się na współpracę z Best Western ze względu na jej silną pozycję na polskim rynku i rozpoznawalną markę, również w oczach zagranicznych gości – twierdzi Jakub Nieckarz, prezes spółki Gwarna Wrocław. Z kolei według Gheorghe Cristescu, dyrektora Best Western na Polskę i Kraje Bałtyckie, Wrocław jest bardzo perspektywicznym rynkiem dla tej hotelowej sieci. W ubiegłym roku otworzyła ona hotel Best Western Plus Q Hotel, a wcześniej Best Western Hotel Prima. - Wrocławski rynek hotelowy charakteryzuje się wciąż rosnącym potencjałem. Wrocław jako Europejska Stolica Kultury 2016 przyciągnie wielu gości, którzy będą chcieli do niego wracać – uważa Cristescu.
Best Western Hotels & Resorts posiada siedzibę główną w Arizonie w USA. Wszystkie hotele należące do sieci są niezależnie zarządzane i stanowią własność prywatnych inwestorów. Obecnie sieć obejmuje 4,1 tys. hoteli na całym świecie. Działają one pod sześcioma markami: Best Western, Best Western Plus, Best Western Plus Executive Residency, Best Western Premier, V?b i BW Premier Collection.
Według międzynarodowej firmy doradczej Horwath HTL, wrocławski rynek hotelowy jest bardzo konkurencyjny. Działa tam 57 hoteli dysponujących przeszło 4,7 tys. pokoi. - Rosnąca frekwencja przy spadających cenach wskazuje na intensywną walkę konkurencyjną obecnych graczy. Tym bardziej, iż w 2014 roku wrocławski rynek nie wzbogacił się o żaden nowy hotel – twierdzą analitycy Horwath HTL.
W dodatku dzięki poprawie komunikacji kolejowej i drogowej ze stolicą, rynek hotelowy we Wrocławiu może mieć problem z coraz intensywniejszym przyciąganiem klientów biznesowych do bazy hotelowej. Będzie wynikało to z możliwości sprawnego załatwienia spraw w przeciągu jednego dnia w stolicy Dolnego Śląska, bez konieczności noclegu w mieście. - Z kolei bardzo dużą szansą na poprawę wyników obiektów hotelowych będzie piastowanie przez Wrocław tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku – ocenia Horwath HTL.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA