fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

#RZECZoBIZNESIE: Adam Konieczny: Rynek hotelowy przeżywa boom

tv.rp.pl
Rok 2016 to najlepszy rok dla rynku hotelowego w Polsce w historii – mówi Adam Konieczny, dyrektor zarządzający na Polskę Christie&Co.

Ekspert Christie&Co, firmy doradczej, która zajmuje się inwestycjami na rynku hotelowym mówił, że najpopularniejsze są obecnie hotele trzygwiazdkowe. - Bardzo wielu gości szuka hoteli nowych, sieciowych. Szczególnie goście zagraniczni oczekują pewnego standardu, który znają z innych rynków – mówił.

Konieczny zaznaczył, że największe wzrosty w ostatnich dwóch, trzech latach  zanotowano w Trójmieście, szczególnie w Gdańsku. - Tam jest realizowanych najwięcej nowych projektów. Drugim rynkiem jest Warszawa – wylicza. - Coraz więcej pojawia się również inwestycji w miejscowościach wypoczynkowych, co jest związane z tym, że Polacy coraz więcej podróżują.

Gość programu stwierdził, że sezonowość na rynku hotelarskim się zmniejsza. - To oczywiście zależy od konkretnego miejsca. Bardzo wiele ludzi decyduje się na wyjazdy poza sezonem, kiedy ceny są atrakcyjniejsze – mówił.

Zauważył, że ciągle 70-80 procent hoteli pochodzi z innej generacji, nie spełniają więc wszystkich oczekiwań współczesnych gości. - W najbliższych latach przewidujemy gruntowną modernizację wielu obiektów, które powstały nawet kilkadziesiąt lat temu – prognozował.

Przyznał, że bardzo wielu deweloperów, którzy do tej pory nie realizowali projektów hotelowych, jest zainteresowanych tym segmentem. Z kolei fundusze inwestycyjne interesują się już działającymi hotelami w Polsce. - Widzimy coraz więcej inwestorów z Azji. Inwestorzy z Korei, Japonii widzą duży potencjał rynku hotelowego w Polsce – zaznaczył Konieczny.

Jeśli porównamy się z takimi krajami jak Niemcy, czy Francja to u nas jest mniej więcej jedna czwarta obiektów, które w tych krajach funkcjonują. Nadal jest duży dystans do nadrobienia – zauważył gość.

Ekspert Christie&Co nie widzi na razie miejsca w Polsce na hotele bardzo luksusowe.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA