fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polacy będą więcej kupować online za granicą

Fotolia
Znany system płatności może przekonać znacznie więcej osób do spróbowania tej formy zakupów. Nie tylko w Europie, ale także choćby w Chinach.

Obecnie tylko kilkanaście procent kupujących w sieci ma na koncie transakcje zawarte u zagranicznego sprzedawcy, europejska średnia to 30 proc. Jednym z powodów dość ostrożnego podejścia konsumentów do tego zjawiska są metody płatności. W Europie Zachodniej dominują zakupy opłacane kartą kredytową czy ostatnio też telefonem, w Polsce – za pobraniem czy szybkim e-przelewem.

E-zakupy w Chinach

Zaoferowanie przez chiński serwis Aliexpress doskonale w Polsce znanego systemu PayU może przekonać wielu sceptyków przynajmniej do spróbowania zakupów w tym serwisie. – Dostrzegamy ogromny potencjał handlu transgranicznego. Chcemy wspierać rozwój różnych podmiotów działających w tym obszarze, dostarczając im zróżnicowane metody płatności, które zazwyczaj mają typowo lokalny charakter – mówi Matthias Setzer, dyrektor handlowy PayU.

Opcja płatności PayU za zakupy w Aliexpress jest już stopniowo wprowadzana dla użytkowników, wszyscy sprzedawcy z tego ser...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA