fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Antysmogowy tramwaj kursuje na Śląsku

Facebook:LovePoland
Specjalny tramwaj, który ma promować wiedzę na temat szkodliwości smogu, jeździ na Śląsku.

Antysmogowy tramwaj od 15 października wyruszył na tory Katowic, Chorzowa, Świętochłowic, Bytomia, Rudy Śląskiej, Zabrza, Gliwic, Sosnowca i Będzina. Tramwaj kursuje według normalnego rozkładu jazdy, przez pierwsze dni na linii 11, natomiast w weekend – na linii nr 24 - informuje serwis "Transport Publiczny".

Na pokładzie tramwaju można poczuć się jak w gęstym lesie: w środku jest mnóstwo żywych roślin, ale także zielone tabliczki, z których można się dowiedzieć, jak samemu zadbać o powietrze. Pasażerowie dostaną też specjalne ulotki o tym, jak dbać o powietrzę i walczyć ze smogiem. Rozdawane są także maseczki antysmogowe, a w pobliżu kontenerów znajduje się także spirobus, gdzie można bezpłatnie zbadać płuca. Ze specjalnych głośników dobiegają leśne odgłosy. Tramwaj także z zewnątrz jest oklejony ekologicznymi grafikami z hasłem wojewódzkiej kampanii „Mogę! #ZatrzymaćSMOG ".

"Mogę! #ZatrzymaćSMOG" to kampania edukacyjna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, uwrażliwiająca mieszkańców na dotykający nas, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, problem smogu.

Urząd Marszałkowski informuje, że prowadzi również akcje edukacyjne dla dzieci i młodzieży poprzez spektakle teatralne i lekcje w szkołach ponadgimnazjalnych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA