fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Pandemia: McDonald's wstrzymuje otwieranie restauracji w USA

Bloomberg
McDonald's zdecydował, że w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w USA wstrzyma przez następne 21 dni dalsze otwieranie restauracji w kraju.

Według informacji agencji Reutera Joe Erlinger, prezydent McDonald's w USA i Mark Salebra, szef National Franchisee Leadership Alliance napisali specjalny list do pracowników tłumacząc, że rośnie liczba infekcji i otwarcie kolejnych restauracji nie jest bezpieczne, zarówno dla klientów, jak i pracowników McDonald's.

Kierownictwo sieci zaleciło też managerom otwartych lokali, by zapoznali się z lokalnymi zasadami i wytycznymi w sprawie zasad bezpieczeństwa podczas pandemii. W razie konieczności mają oni zamknąć ponownie lokale dla klientów i serwować tylko dania na wynos.

Kilka stanów zdecydowało, że w związku z drugą falą zachorowań nie pozwoli na ponowne otwarcie restauracji. Na ponowne otwarcie lokali nie zgadza się New Jersey oraz Nowy Jork, a gubernator Kalifornii Gavin Newsom zalecił restauracjom w kilku hrabstwach by na co najmniej trzy tygodnie zrezygnowały z otwierania lokali dla klientów.

McDonald's rozpoczął otwieranie swoich restauracji w maju - po dwóch miesiącach przerwy, ale stosując się do zasad bezpieczeństwa. W sumie sieć uruchomiła 2 tys. lokali, czyli około 15 wszystkich na terenie USA. Klienci mogli zjeść w restauracji posiłek, pod warunkiem, że zanim usiądą do stołu noszą maseczki ochronne i dezynfekują dłonie wchodząc do lokalu.

W czasie trwania pandemii wszystkie restauracje tej sieci oferujące dania na wynos normalnie funkcjonowały w USA.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA