InCredibles.Program szyty na miarę

Rozpoczęła się kolejna edycja akceleratora InCredibles. Do rywalizacji staną spółki nie tylko z Polski, ale z całego regionu Europy Środkowo- -Wschodniej. Startupy zawalczą o spersonalizowany pogram mentorski, a także bezzwrotne granty w wysokości 50 tysięcy dolarów.

Aktualizacja: 24.06.2018 21:59 Publikacja: 24.06.2018 21:00

W inauguracji drugiej edycji InCredibles wzięli udział: Sebastian Kulczyk, CEO Kulczyk Investments,

W inauguracji drugiej edycji InCredibles wzięli udział: Sebastian Kulczyk, CEO Kulczyk Investments, Dariusz Żuk, CEO & Founder Business Link, Piotr Pietrzak, IBM, Rafał Plutecki, szef Google Campus Warsaw

Foto: materiały prasowe

Do tegorocznej współpracy Sebastian Kulczyk zaprosił Business Link, Campus Warsaw, IBM oraz Fundację Startup Hub Poland. Wspólnie będą poszukiwać innowacyjnych spółek, zwłaszcza takich, które brały już udział w co najmniej jednym akceleratorze lub dotarły do etapu user and revenue traction i dysponują prototypem nowego produktu lub usługi, mają sprawdzony team i są gotowe na rozwój międzynarodowy.

Kluczowe sektory

– Ze szczególnym zainteresowaniem będę przyglądał się spółkom z sektorów Health Tech, fintech i cybersecurity. Na specjalne wyróżnienie mogą też liczyć spółki blockchainowe – powiedział Sebastian Kulczyk, inicjator programu InCredibles, CEO Kulczyk Investments.

We wrześniu do finałowej rozgrywki stanie dziesięć starannie wyselekcjonowanych, innowacyjnych projektów biznesowych, spośród których jury wybierze pięciu laureatów, którzy będą uczestniczyć w 6–8-tygodniowej autorskiej akceleracji.

– Business Link od lat wspiera polskie brandy w globalnym rozwoju między innymi poprzez akcelerację startupów i zmianę korporacji. Naszą ambicją jest, aby Europa Środkowo-Wschodnia stała się wiodącym, globalnym hubem w tym obszarze, dlatego zależy nam na współpracy z takimi partnerami jak InCredibles, aby wspólnie rozwijać ten potencjał – powiedział Dariusz Żuk, szef Business Link.

W tym roku InCredibles rozszerza poszukiwania na region Europy Środkowo-Wschodniej.

– Polska jest naturalnym kandydatem do roli technologicznego lidera regionu. Sukces wymaga połączenia jakościowych startupów także zagranicznego pochodzenia z prywatnym kapitałem, nie tylko finansowym, ale i networkowym czy kompetencyjnym. Mam nadzieję, że sukces startupów InCredibles zachęci jeszcze więcej zespołów z zagranicy do startu w Polsce oraz nowych prywatnych inwestorów do inwestowania w nie – powiedział Maciej Sadowski, szef fundacji Startup Hub Poland.

Pieniądze, a nie tylko problem

Filip Błoch z Hottailors, firmy, która otrzymała pierwsze wsparcie programu InCredibles, zwraca uwagę, że istotą było pokazanie modelu, w jaki sposób zarabiane będą pieniądze. – Liczy się nie tylko pomysł na rozwiązanie problemu, ważne jest też to, w jaki sposób projekt będzie osiągał rentowność. Dla nas InCredibles przyszło w najlepszym momencie, pojawili się klienci, zrobiliśmy duże projekty, w ciągu sześciu miesięcy dokonaliśmy olbrzymiego skoku – mówił.

Michał Mojżesz z Archedsk, spółki, która przeszła do finału pierwszej edycji programu, mówił o doświadczeniach z sesji w Londynie. – 20 spotkań w cztery dni – to był bardzo intensywny czas nie tylko prezentacji tego, co robimy, ale i nauki, w jaki sposób rozmawiać z inwestorami. W kilka dni odbyliśmy tyle rozmów, ile przeprowadzamy w całym roku – stwierdził.

Przedstawiciel kolejnej firmy, która została dostrzeżona w programie – Marcin Ostrowski z Radia Net – mówił, że dzięki tej inicjatywie zyskał w oczach inwestorów na wiarygodności. – Dzięki Kulczyk Investments i IMB budujemy markę w naszej niszy. Teraz inni chcą z nami rozmawiać, łatwiej nawiązujemy kontakty biznesowe – powiedział.

Selekcja spółek drugiej edycji programu InCredibles potrwa do końca sierpnia, a sam program ruszy jesienią br.

Zwycięzcy dostaną bezzwrotne granty w wysokości 50 tys dolarów, kontakty, doświadczenie mentorów i doproszonych ekspertów oraz wymierne wsparcie we wspólnym budowaniu wartości. Projekt maksymalnie użytecznej dla jego użytkowników „spersonalizowanej akceleracji", śladem zeszłego roku, laureaci wraz z jurorami rozpoczną budować tuż po finale.

Startupy chcące skorzystać ze wsparcia programu InCredibles mogą zgłaszać online swoje kandydatury poprzez stronę www.incredibles.pl.

- Liczby pierwszej edycji incredibles 2017

> 426 aplikacji

> ponad 1000 zapytań

> 126 h warsztatów, spotkań mentoringowych, sesji VC

> 73 spotkania z inwestorami

> ponad 30 mentorów

Do tegorocznej współpracy Sebastian Kulczyk zaprosił Business Link, Campus Warsaw, IBM oraz Fundację Startup Hub Poland. Wspólnie będą poszukiwać innowacyjnych spółek, zwłaszcza takich, które brały już udział w co najmniej jednym akceleratorze lub dotarły do etapu user and revenue traction i dysponują prototypem nowego produktu lub usługi, mają sprawdzony team i są gotowe na rozwój międzynarodowy.

Kluczowe sektory

Pozostało 89% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Biznes
Najgorzej od pięciu lat. Start-upy mają problem
Materiał partnera
XX Jubileuszowy Międzynarodowy Kongres MBA
Biznes
Bruksela zmniejszy rosnącą górę europejskich śmieci. PE przyjął rozporządzenie
Biznes
Niedokończony obraz Gustava Klimta sprzedany za 30 mln euro
Biznes
Ozempic może ograniczyć picie alkoholu i palenie papierosów