fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Exact Systems zawiesza giełdowe plany

Bloomberg
Potentat usług kontroli jakości produkcji motoryzacyjnej poinformował, że zawiesza plany oferty publicznej swoich akcji. Choć nadal myśli o giełdzie, to na razie będzie szukał pieniędzy na rozwój w innych źródłach i rozmawia już z potencjalnymi inwestorami.

- Mamy ambitne plany rozwoju i dalej będziemy realizować strategię dynamicznego wzrostu. W związku z tym wejście na giełdę również pozostaje naszym celem. Kluczowym dla wszystkich akcjonariuszy jest jednak, żeby oferta akcji odbyła się na satysfakcjonujących warunkach, które zapewnią możliwość realizacji planów rozwojowych i pełnego wykorzystania potencjału spółki – podkreśla Paweł Gos, prezes zarządu Exact Systems w komentarzu do informacji o zawieszeniu planów przeprowadzenia oferty publicznej. W zdawkowym komunikacie spółka należąca do giełdowej grupy Work Service, stwierdziła, że wraz z akcjonariuszami podjęła taką decyzję w uzgodnieniu z Globalnym Koordynatorem oraz Współprowadzącym Księgę Popytu. (mBankiem). Powodów tej decyzji nie podała stwierdzając, że spółka rozważa pozyskanie kapitału z innych źródeł niż giełda a zarząd prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami.

Rzeczniczka spółki, Sylwia Maj nie chciała komentować czy decyzja ma związek ze stanowiskiem KNF. Exact Systems złożyła prospekt emisyjny w KNF na początku października ubiegłego roku i od tamtego czasu czekała na decyzję komisji (w sumie osiem miesięcy ) Jeszcze na początku maja spółka zapewniała w komunikacie o swojej gotowości do przeprowadzenia oferty publicznej połączonej z emisją nowych akcji w najbliższych tygodniach.

Teraz zapowiada, że nie będzie na obecnym etapie wskazywać nowych terminów oferty publicznej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA