fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Hiszpańska fabryka japońskich koncernów gotowa na wstrzymanie produkcji

AFP
Hiszpańska fabryka należąca do chińskich koncernów elektronicznych Denso i Fujitsu szykuje się do wstrzymania produkcji.

Zaczyna brakować podzespołów produkowanych w Chinach, gdzie zakłady przemysłowe na miesiąc zawiesiły działalność z powodu wybuchu epidemii koronawirusa - informuje agencja Reutera.

Czytaj także: Polska firma chce sprzedawać testy na koronawirusa

Fabryka, która znajduje się w Maladze, szykuje się do zamknięcia jednej z linii produkcyjnych, zajmujących się montażem systemów audio do samochodów. Do zawieszenia produkcji dojdzie prawdopodobnie 16 marca - potwierdziła dyrektorka fabryki Blanca Hermana.

Fabryka jest współwłasnością dwóch japońskich koncernów - Denso jest właścicielem większościowym, ale Fujitsu ma znaczący udział pakietów.

Blanca Hermana powiedziała agencji Reutera, że wciąż ma zapas podzespołów, ale jeśli chińskie zakłady nie wznowią produkcji, to za około dwa tygodnie trzeba będzie wstrzymawszy produkcję. Magazyny hiszpańskiej fabryki będą puste.

Wstrzymanie pierwszej linii produkcji spowoduje, że 38 osób czasowo straci pracę. Jeśli dojdzie do kolejnych przestojów, to zagrożone będą stanowiska 336 osób. W całym zakładzie pracuje 449 osób.

Zakład w Maladze czeka na dostawy podzespołów, które zostały wyprodukowane jeszcze przed wybuchem epidemii i liczy na to, że chińscy dostawcy wkrótce podejmą normalną produkcję. Jednak według analityków przywrócenie normalnej produkcji może zająć nawet trzy lub pięć tygodni.

Większość podzespołów do samochodów produkowanych w Hiszpanii pochodzi z fabryk w Chinach - informuje agencja Reutera.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA