fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Fundacja, która zmienia polską wieś

Europejskie Forum Rolnicze odbywa się co roku w marcu w Jasionce koło Rzeszowa.
materiały prasowe
Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej od blisko 30 lat działa na rzecz rozwoju obszarów wiejskich w naszym kraju.

Fundacja ta wspiera m.in. inwestycje w infrastrukturę techniczną i rozwój lokalnych firm poprzez działania edukacyjne i społeczne skierowane do osób z obszarów wiejskich. Jest aktywna na Forum Inicjatyw Rozwojowych, które powstało w celu wypracowania rozwiązań istotnych dla rozwoju obszarów wiejskich i rolnictwa w Polsce oraz UE.

Działanie Forum koncentruje się na projektach badawczych, przygotowywaniu analiz, raportów i opracowań naukowych. Zaangażowanie Fundacji przejawia się też w organizacji konferencji i debat oraz uczestnictwie w dyskusjach o przyszłości obszarów wiejskich.

Największym przedsięwzięciem wpisującym się w kalendarz wydarzeń poświęconych rolnictwu, organizowanych przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej (EFRWP), jest Europejskie Forum Rolnicze odbywające się co roku w marcu w Jasionce koło Rzeszowa.

– Nasza konferencja, którą zapoczątkowaliśmy w 2011 r., a od 2018 kontynuujemy jako Europejskie Forum Rolnicze, to okazja nie tylko do udziału w debacie z przedstawicielami polskiej i międzynarodowej polityki, ale też do zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami dla branży rolno-spożywczej – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji EFRWP, współorganizatora wydarzenia. – Pierwsza edycja Forum w marcu 2018 r. zgromadziła blisko 2 tys. osób: rolników, doradców rolnych, producentów i przetwórców, członków branżowych związków rolniczych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i instytucji naukowych i branżowych z całej Europy.

Plan Forum 2019

Debaty na tegorocznym Forum będą doskonałą okazją do dyskusji o bieżących wydarzeniach w europejskim rolnictwie i cennym źródłem inspiracji. W 2019 r. wśród najważniejszych tematów Forum znajdą się m.in. kształt WPR po 2020 r., rozwój wymiany handlowej towarów i usług rolniczych z krajami pozaeuropejskimi czy innowacje w branży rolno-spożywczej.

Technologie dla rolnictwa

W czasie II edycji Forum uczestnicy będą mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami i innowacjami m.in. w zakresie jakości produkcji rolnej, jej finansowania i obniżania kosztów, jak również ograniczania negatywnego oddziaływania na środowisko. Swoje produkty i usługi przedstawią m.in. producenci nasion rolniczych, hodowcy bydła i trzody, dostawcy usług i sprzętu dla rolnictwa, firmy z sektora finansów i ubezpieczeń, paliw oraz branży nawozowo-chemicznej.

Tradycyjnie podczas Forum odbędzie się uroczyste wręczenie Nagrody im. Józefa Ślisza, przyznawanej przez Collegium Nagrody, w którego skład wchodzą: Elżbieta Bieniasz (córka Józefa Ślisza), Jarosław Kaczyński (prezes PiS) oraz Artur Balazs (przewodniczący Kapituły Fundacji EFRWP). Nagroda ma uhonorować organizacje lub osoby, które wyróżniają się zaangażowaniem w propagowanie postaw obywatelskich i demokratycznych, szerzenie wartości chrześcijańskich oraz szeroko pojęty rozwój obszarów wiejskich.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA