fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Sezon zimowy jak marzenie. Hotelarze liczą zyski

Adobe Stock
Hotelarze i właściciele pensjonatów nie mogą się nachwalić tegorocznych ferii. Dopisała pogoda, dopisali goście. Nie tylko w górach.

Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że liczba wyjeżdżających na zimowe wakacje rośnie z roku na rok. Podczas poprzedniej zimy z możliwości spędzenia wolnego czasu skorzystało 7,1 miliona Polaków. O 600 tysięcy więcej niż rok wcześniej. Rok 2018 ma być wyjątkowy.

Podczas ferii coraz częściej zarabiają nie tylko właściciele obiektów położonych w górach, ale także na Mazurach i na Kaszubach. Wszędzie tam, gdzie są jakiekolwiek pagórki, na których można postawić wyciąg narciarski.

Śnieżny magnes

Ferie skończyły się w ostatni weekend, ale dla hotelarzy nie oznacza to wcale nadejścia martwego sezonu. – Mamy zajęte wszystkie weekendy – słyszymy w hotelu Wierchomla Ski & Spa. Podobnie jest w Bukowinie Tatrzańskiej i w Szczyrku. Wolne miejsca są przede wszystkim w droższych hotelach, ale tam po zakończeniu ferii pojawia się inna klientela – najczęściej osoby korzystające z usług spa.

– Listę najatrakcyjniejszych miejsc do upra...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA