fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu podał się do dymisji

Tomasz Pisula
Fotorzepa/RobertGardziński
Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) nie ma prezesa zarządu. W środę rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację Tomasza Pisuli – poinformowano na stronie internetowej PAIH.

Rezygnacja – jak podaje komunikat – ma być „wynikiem zakończenia z sukcesem trwającego od września 2016 r. procesu reformy polskiej dyplomacji gospodarczej". Pisula był za nią odpowiedzialny.

We wrześniu 2016 r. Pisula został powołany na stanowisko prezesa polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, która w 2017 r. została przemianowana na PAIH i została włączona w struktury Polskiego Funduszu Rozwoju z zadaniem wspierania polskich przedsiębiorstw na rynkach międzynarodowych.

- Cieszę się, że w ciągu zaledwie 28 miesięcy udało się nam uruchomić sieć 70 biur handlowych na całym świecie oraz wdrożyć szereg inicjatyw aktywizujących polskich eksporterów – powiedział Pisula dziękując radzie nadzorczej za współpracę. Podkreślił przy tym, że w latach 2017 i 2018 PAIH osiągnęła rekordowe wyniki w wartości pozyskanych dla Polski inwestycji zagranicznych, przekraczając 2 miliardy euro rocznie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA