fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

WOŚP: Najcenniejsze aukcje to obiady i kolacje z celebrytami

Fortorzepa/ Jerzy Dudek
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka zagra w tym roku dla nas już po raz 29. Finał odbędzie się w niedzielę 31 stycznia, a zebrane pieniądze zostaną przekazane oddziałom dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Najwyższą jak dotąd kwotę zebrano, licytując wspólny dzień z Donaldem Tuskiem w Brukseli. Były przewodniczący Rady Europejskiej zaoferował temu, kto wygra aukcję wspólne zwiedzanie siedziby Rady Europejskiej w Brukseli, obiad w swoim towarzystwie, pamiątkowe zdjęcie, a w prezencie album o Europie podpisany przez szefów państw i rządów oraz przewodniczących instytucji unijnych uczestniczących w posiedzeniach Rady Europejskiej. Oferta okazała się na tyle interesująca, a bitwa uczestników licytacji zacięta, że ostatecznie aukcja zamknęła się kwotą 370,2 tys. zł.

Drugie miejsce pod względem wartości aukcji zajmuje licytacja oryginalnego amerykańskiego choppera. Motocykl z najsłynniejszego warsztatu świata uzyskał wartość 230,1 tys. zł. Maszynę specjalnie dla fundacji wykonała amerykańska firma Paul Jr. Designs, znana z programu Discovery “American Chopper” i umieściła na niej elementy związane zarówno z WOŚP, jak również z Przystankiem Woodstock.

Trzecie miejsce to licytacja Rolls-Royce model Silver Shadow od Mastercard i Braci Collins, który zwycięzca odebrał, wpłacając na konto fundacji 211,2 tys. zł. Ten legendarny, dwudrzwiowy pojazd o pojemności silnika 6750 cm3 został wyprodukowany w 1975 roku i zarejestrowany po raz pierwszy: 01.08.1975 r. Samochód w oryginale był złoty, jednak nie ma udokumentowanej historii poprzednich właścicieli. Bracia Collins zmodyfikowali go tak, aby mógł poruszać się po polskich drogach.

Poza tym wśród najcenniejszych aukcji znalazły się m.in.:

- wspólny trening z piłkarzami biało-czerwonej drużyny - 151,3 tys. zł;

- dakarowy Quad Rafała Sonika (Yamaha Raptor 700) - 150 tys. zł;

- pokazowy bolid F1 Renault - 125 tys. zł;

- kolacja z Robertem Lewandowskim dla 2 osób - 101,3 tys. zł;

- lunch z Robertem Lewandowskim - 93,6 tys. zł.

Źródło: Business Insider Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA