Reklama

Ukraina: Prezydencki samolot bez internetu klasy premium

Nie będzie modernizacji systemu łączności na pokładzie ukraińskiego samolotu prezydenckiego. Przeznaczone na ten cel pieniądze zasilą walkę z pandemią.

Aktualizacja: 20.11.2020 20:33 Publikacja: 20.11.2020 20:24

Wołodymyr Zełenski

Wołodymyr Zełenski

Foto: [Creative Commons 4.0 fot. Mykhaylo Markiv]

Państwowa Służba Komunikacji Specjalnej i Ochrony Informacji Ukrainy wycofała się z modernizacji internetu w samolocie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Wydzielone na ten cel 32,4 miliona hrywien (4,3 mln zł) zostały przeznaczone na walkę z COVID-19.

Pierwszy przetarg na poprawę komunikacji internetowej na pokładzie samolotu prezydenta planowany był na maj 2019 r., ale został odwołany. Kolejne przetargi również się nie powiodły.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Biznes
Co dalej z prezesem UKE? Zanosi się na bezkrólewie
Biznes
Antydronowa gorączka, porozumienie ws. TikToka i chińskie elektryki z UE
Biznes
Polska wstrzymuje eksport z Chin, PGZ z licencją na amunicję 155 mm
Biznes
Politechnika Warszawska sprzedaje technologie
Biznes
Mercedes-Benz chce zarejestrować markę w Rosji. Dlaczego robi to teraz?
Reklama
Reklama