fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Polska turystyka cierpi. Ale jedno województwo zyskało w czasie epidemii

materiały prasowe
W tegorocznym sezonie letnim niemal każde województwo w Polsce doświadczyło spadku turystów. Jest jednak jeden wyjątek.

W tym roku wielu Polaków postanowiło spędzić urlop w kraju, a szczególnym powodzeniem cieszył się wyjazd do lasu bądź nad jezioro. Województwo warmińsko-mazurskie może dzięki temu jako jedyne pochwalić się większą liczbą przyjezdnych turystów w lipcu i sierpniu 2020 roku. Odwiedziło je bowiem o 3 proc. więcej Polaków niż w tym samym okresie przed rokiem - wynika z danych GUS.

Każde inne województwo zaliczyło w szczycie sezonu spadki w wyniku epidemii COVID-19. Łącznie liczba turystów korzystających z obiektów noclegowych w kraju wyniosła 5,9 mln, czyli o 29,3 proc. mniej niż rok wcześniej. Byli to w znacznej większości Polacy - stanowili blisko 90 proc. przyjezdnych.

- W Polsce szczyt sezonu turystycznego przypada na miesiące letnie (lipiec i sierpień), kiedy to z zakwaterowania w turystycznych obiektach noclegowych korzysta prawie 1/4 ogółu turystów w roku. W latach ubiegłych dane dotyczące wykorzystania obiektów noclegowych były ponad dwukrotnie wyższe niż w miesiącach zimowych - pisze GUS.

Więcej na: Business Insider Polska

Źródło: Business Insider Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA