fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Polskie firmy produkują miliony maseczek i fartuchów

Adobe Stock
W Polsce powstają miliony sztuk środków ochrony niezbędnych w walce z epidemią – wynika z informacji GUS. Trudno jednak ocenić, czy to wartości wystarczające w stosunku do potrzeb.

GUS przeprowadził nietypowe badanie i zapytał większe firmy, zatrudniające 50 osób i więcej, o ich produkcję środków ochrony potrzebnych do przeciwdziałania epidemii Covid-19. Okazało się, że w Polsce w samym kwietniu wyprodukowano ok. 3,4 mln zł maseczek ochronnych stosowanych w medycynie, a w okresie marze-kwiecień – w sumie 8,4 mln zł.

Znacznie więcej powstaje maseczek ochronnych innych niż medyczne – 23,1 mln zł sztuk w kwietniu i 27 mln w ciągu dwóch ostatnich miesiącach. W sumie można wyliczyć, że w marcu i kwietniu wyprodukowano 35,4 mln różnego rodzaju maseczek.

Do tego powstało też 1,7 mln przyłbic ochronnych, 37,8 tys. gogli, 855 tys. zestawów odzieży ochronnej (kombinezonów, fartuchów) oraz 260 tys. par rękawiczek gumowych.

Nie wyprodukowano ani jednego respiratora.

Za to przedsiębiorstwa wyprodukowały 35,6 mln kilogramów płynów i żeli odkażających, 4,48 mln chusteczek odkażających oraz 1,7 mln kg mydła o właściwościach dezynfekujących.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA