Firma wystawiła na sprzedaż linię lotniczą, od początku roku zamykała swe agencje po fatalnym ubiegłym roku, gdy w ostatniej chwili odwoływano rezerwacje z powodu upałów Europie. W związku z dekoniunkturą dwukrotnie uprzedziła o gorszych wynikach.

Czytaj: "Thomas Cook zaciska pasa i szuka większych marż".

Pod koniec marca ogłosiła rozważenie przyszłości swego działu Money, który proponuje ubezpieczenia, karty prepaid lub dewizy podróżującym, aby mogła uprościć strukturę i skupić się na zasadniczej działalności oferowania pakietów urlopowych po ciężkim 2018 r. 

Sky News podał za anonimowymi informatorami, że amerykański fundusz inwestycyjny KKR & Co i szwedzka firma EQT Partners wykupująca podmioty w trudnej sytuacji, aby ratować je i sprzedać z zyskiem są potencjalnymi chętnymi na całość, a chińska Fosum International, właściciel sieci ośrodków wypoczynkowych Club Méditerranée, jest w gronie tych, których interesuje tylko dział turystyczny. Pierwsze dwie wymienione firmy odmówiły skomentowania tej informacji, a z trzecią nie można było skontaktować się.

Najstarszy na świecie touroperator zatrudnił doradców z AlixPartners do pracy nad swym bilansem i planami obniżenia kosztów, a z kolei syndykat ponad 12 banków wynajął firmę FTI Consulting, aby doradzała im w sprawie ich finansowego zaangażowania w tej firmie — poinformował brytyjski kanał.