fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Holandia chce przyciągnąć firmy z Wielkiej Brytanii

Wikimedia, fot. Krystyna W.
Rząd Holandii ujawnił, że rozmawia z 250 firmami o przeniesieniu ich działalności z W. Brytanii do Holandii przed wyjściem W. Brytanii z Unii i po wyjściu.

Resort gospodarki poinformował w raporcie, że program rekrutacji przyciągnął do Holandii w 2018 r. 42 firmy albo biura oddziałów oraz 1923 miejsca pracy z Wysp. W raporcie wymieniono japoński bank inwestycyjny Norinchukin, firmę mediową TVT Media, firmy usług finansowych MarketAxess i Azimo, morskie towarzystwo ubezpieczeniowe UK P&I Club.

„W 2019 r. kilka firm, m. in. Discovery i Bloomberg ogłosiło już zamiar zainwestowania w Holandii z powodu brexitu — stwierdził resort. — Dodatkowo Holenderska Agencja Inwestycji Zagranicznych rozmawia z ponad 250 firmami zagranicznymi rozważającymi podjęcie działalności w Holandii po brexicie” — cytuje Reuter.

Większość stanowią firmy brytyjskie, ale jest też kilka amerykańskich i azjatyckich, które rozważają zmianę struktury swych europejskich filii. „Dotyczy to firm sektora finansowego, mediów i reklam, nauk przyrodniczych i zdrowia, logistyki”.

Wśród firm, które przeniosły część działań do Holandii albo zasygnalizowały taki zamiar znajdują się Cboe Global Markets z Chicago, London Stock Exchange Group, Tradeweb, Panasonic i Mitsubishi UFJ Financial Group. Europejska Agencja ds. Leków mająca już tymczasową powierzchnię biurową w Amsterdamie przeniesie do końca roku z Londynu do Holandii 900 pracowników.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA