Do Lidla będzie można pójść na piwo? Sieć rozważa inwestycję w pub

Lidl już dawno wyszedł poza samą typowo dyskontową działalność – sprzedaje wycieczki czy inwestuje w car-sharing. Ale pomysł, by sieć prowadziła własny pub jest dość niezwykły.

Aktualizacja: 14.08.2018 16:24 Publikacja: 14.08.2018 13:30

Do Lidla będzie można pójść na piwo? Sieć rozważa inwestycję w pub

Foto: Bloomberg

Irlandzki oddział Lidla przejął niedawno nieruchomość w Dublinie, na której do marca 2018 roku funkcjonował znany pub Belgard Inn. Mający 43-letnią historię lokal żegnany był z żalem, ale musiał ustąpić przed faktem, że irlandzki Lidl planuje w tym miejscu nowy sklep (który będzie konkurował z nieodległym sklepem innej niemieckiej sieci – Aldi). Jeszcze przed zamknięciem pubu miejscowe media pytały Lidla, czy zamierza odnieść się jakoś do historii miejsca planując swoją placówkę. Sieć nie wykluczała wówczas niczego i, jak się okazuje, nadal możliwe jest, że w tym samym miejscu co zawsze okoliczni mieszkańcy będą mogli napić się piwa.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Biznes
Brytyjski koncern Jaguar nie planuje produkcji samochodów w USA
Biznes
Tysiące dronów Macierewicza wreszcie dolecą. MON kupuje Warmate’y
Biznes
Sankcje na Rosję uzgodnione. Kolejne setki miliardów dla USA
Biznes
W branży drzewnej ubywa drewna, przybywa długów. Oto główny powód