fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Ostra batalia o przejęcie Akzo Nobel

Czy Antony Burgmans straci stanowisko?
Bloomberg
Elliott Management Corp., kontrolowany przez amerykańskiego miliardera Paula Singera chce usunąć szefa rady nadzorczej holenderskiej firmy.

Antony Burgmans, szef nadzoru Akzo Nobel, producenta farb, uchodzi za ważną przeszkodę w realizacji planów amerykańskiej korporacji PPG Industries. Holendrzy odrzucili już trzy jej oferty przejęcia. Ostatnia opiewała na 29,5 miliarda dolarów. Usunięcie Burgmansa ma utorować drogę do negocjacji między zarządami obu firm.

Dzisiaj, jak informuje Bloomberg, sąd handlowy w Amsterdamie, wysłucha argumentów za zmianą decyzji Akzo Nobel, którego kierownictwo nie zgodziło się na zwołanie nadzwyczajnego zgromadzenia akcjonariuszy, czego domagali się mniejszościowi udziałowcy chcący odwołać Burgmansa.

Akzo Nobel twierdzi, że oferta Amerykanów jest zbyt niska i nie jest w najlepszym interesie wszystkich akcjonariuszy. PPG Industries może zdecydować się na wrogie przejęcie. Do 1 czerwca w tym celu powinno złożyć odpowiednie dokumenty w holenderskim nadzorze. Jeśli dostanie zgodę w ciągu sześciu będzie mogło skierować swoją ofertę bezpośrednio do akcjonariuszy Akzo Nobel.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA