fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

ING Bank Śląski wreszcie wskrzesił biuro maklerskie

ING Bank Śląski
Fotorzepa/ Urszula Lesman
Przez ponad dwie pełne sesje klienci biura maklerskiego nie mieli dostępu do swoich rachunków. Bank szykuje się do rozpatrywania reklamacji i zapowiada brak prowizji w grudniu.

„W sobotę o godz. 23.45 przywróciliśmy dostępność modułów Makler w bankowości internetowej Moje ING oraz aplikacji mobilnej ING Makler Mobile. Oznacza to, że system maklerski już działa i można się do niego logować" – podał bank.

Problemy z logowaniem do systemu Makler w systemie ING Banku Śląskiego i aplikacji ING Makler Mobile rozpoczęły się już w środę rano, a w czwartek systemy stały się niedostępne dla wszystkich klientów. Bank zapewniał, że nieustannie pracuje nad naprawieniem awarii, ale również przez cały piątek inwestorzy nie mogli zalogować się do swoich rachunków.

„Bardzo przepraszamy za awarię. Mamy pełną świadomość sytuacji w jakiej postawiliśmy naszych klientów. W związku z tym podjęliśmy decyzję, że do końca grudnia tego roku wszyscy klienci Biura Maklerskiego ING będą mogli zawierać transakcje bez prowizji maklerskiej oraz powołamy specjalny zespół do sprawnego rozpatrywania reklamacji" – poinformował bank.

„Chcielibyśmy zapewnić, że udostępnimy na stronie banku szczegółowy raport wyjaśniający powody awarii oraz opisujący przebieg prac naprawczych. Potrzebujemy na to kilku dni, aby dokładnie przeanalizować zaistniałą sytuację z zewnętrznym dostawcą systemu" – dodano.

BM ING Banku Śląskiego na koniec września prowadziło ponad 128 tys. rachunków – wynika z danych Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA