fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Goldman Sachs przenosi część pracowników z Londynu

Siedziba Goldman Sachs Group na 120 Fleet Street w Londynie
Bloomberg
Amerykański bank inwestycyjny Goldman Sachs poinformował, że przeniesie część swoich londyńskich pracowników na kontynent.

Jako powód podano Brexit. Bank chce "zwiększyć swoja obecność w Unii Europejskiej". Telewizja BBC informuje, że amerykański bank przeniesie do UE "setki pracowników". Richard Gnodde, prezes europejskiej części Goldman Sachs powiedział, że proces rozpocznie się jeszcze przed opuszczeniem przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej.

Także inne banki z siedzibami w Londynie zapowiedziały, że po Brexicie przeniosą się całkowicie lub częściowo do UE. Banki HSBC i UBS już na początku tego roku zapowiedziały przeprowadzki.

Zgodnie z przedstawionym przez rząd i premier Theresę May Wielka Brytania opuści UE w marcu 2019 roku.

Goldman Sachs nie chce jednak czekać. Proces przenoszenia miejsc pracy i pracowników ma potrwać 18 miesięcy. Prezes Gnodde powiedział BBC, że bank zamierza zaproponować przeprowadzkę swoim londyńskim pracownikom, ale także rozpocząć proces rekrutacji na kontynencie.

Nie wiadomo co się stanie z nowym budynkiem biurowym, który bank buduje w stolicy Wielkiej Brytanii. Przedstawiciele Goldman Sachs podkreślają, że nie ma mowy o całkowity wycofaniu się z Londynu. A stolica Wielkiej Brytanii pozostanie "ważnym centrum" nawet po Brexicie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA