fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Wzrost leasingu po równo

W 2017 r. rynek leasingu w Polsce zwiększy się o 16,5 proc. dzięki równomiernemu wzrostowi w segmencie pojazdów oraz maszyn i urządzeń. Po kilku latach przestoju zwyżki doczeka się rynek nieruchomości.
- W obecnym roku rozwojowi branży leasingowej w Polsce będzie sprzyjać kilka czynników. Po pierwsze, nie ulegnie zmianie otoczenie prawne, które jest bardzo ważne dla prowadzenia biznesu przez klientów firm leasingowych. Po drugie, wiemy także, że przez najbliższe 2 lata zostaną utrzymane przepisy dotyczące odliczenia podatku VAT od samochodów osobowych, co jest oczywiście czynnikiem wspierającym rozwój największego segmentu branży leasingowej, czyli finansowania pojazdów. Po trzecie, w drugiej części roku zostanie rozwiązany „worek" ze wsparciem unijnym – wylicza Europejski Fundusz Leasingowy.
Zdaniem EFL rynek leasingu będzie rósł w sposób dużo bardziej zrównoważony, niż miało to miejsce w ubiegłym roku. - Oczekujemy nie tylko zbliżonej do roku poprzedniego dynamiki w segmencie pojazdów osobowych i ciężkich, ale także dwucyfrowego wzrostu w segmencie maszyn i urządzeń. Dynamika tego rynku będzie wynikała przede wszystkim z wykorzystania środków unijnych jak również z konieczności odnowienia parków maszynowych. Wykorzystanie mocy produkcyjnych na koniec 2016 r. było na poziomie aż 80 proc., co wskazuje na konieczność odnowienia lub uzupełniania parków maszynowych w tym roku – podaje firma.
Miniony rok był bardzo udany dla całej branży, dzięki rozwijającemu się sektorowi MŚP w Polsce. - Po raz pierwszy przekroczyliśmy granicę wartości finansowania w wysokości 5 mld zł, a w ostatnim miesiącu 2016 r. zrealizowaliśmy sprzedaż na poziomie powyżej 500 mln zł. W całym 2017 r EFL spodziewa się wzrostu swojego biznesu na poziomie zbliżonym do rynkowego – zapowiada przedsiębiorstwo.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA